Kirpik Boyama

Kirpik Boyama

Kirpik Boyama

Bu yöntem daha çok kirpikleri, kaşlar ve saçlardan daha açık renklere sahip olan kişilerde tercih edilir. Daha çok beyaz tenli kişiler de kirpik uçları sarıdır ve rimel kullanmadan belli olmaz.

Bu gibi durumlarda kirpik boyama tekniği en etkili çözümdür. Kadınlar bazen, kaş ve kirpik renklerinin aynı olmasını tercih ettiklerinde kirpik boyama eşitleme renkleri için kullanılır.

Kirpik Boyama Nasıl Yapılır?

Bu uygulama tekniği uzmanlar tarafından, özel boyalar kullanılarak yapılır. Kişiye en uygun ve doğal ton belirlenerek işlem uygulanır.

Kirpiklerin uygulamadan önce iyice temizlenmesi gerekir. Bunun için yağsız makyaj temizleme ürünleri tercih edilir. Daha sonra göz kapaklarına sürülecek boyadan zarar görmemesi için yağlı kremler sürülür.

Kullanılan boyanın fazla bulaşmaması için kirpik altlarına özel yağlı koruyucu kâğıtlar yerleştirilir. Daha önceden belirlenen renkteki boya hazırlanarak uygun bir fırça yardımıyla kirpiklere sürülür.

Uygulama kaç dakika sürmektedir?

Uygulama 15-20 dk. Arası sürmektedir. Kirpik Boyama işlemi bittikten sonra 20 dk. Bekletilir. Daha sonra ıslak pamuk yardımıyla temizlenir.

Kirpik boyamanın herhangi bir zararı var mı?

Öncelikle kirpik boyama işleminin evde uygulanması kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır. Alerjik bir reaksiyon görüldüğünde mutlaka doktora başvurulmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Kullanılacak boyanın kaliteli olması ve kirpiğe uygunluğu, kaş ve saç renginde ya da en yakın renk tonunu seçmek, kullanılan boyanın göz ve çevresine temasından muhakkak kaçınmak en çok dikkat edilmesi gereken unsurlardır.

Soru, Bilgi ve Rezervasyon

BELKIS KAŞ TASARIMDAN ALDIĞINIZ HİZMET HAKKINDA YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

Yorumlarınız Bizim için Çok Değerli, Ayırdığınız Zaman İçin Çok Teşekkür Ederiz.