Kirpik Liftingi

Kirpik Liftingi

Kirpik Liftingi

Kirpik Liftingi, kirpiğin hızlı büyümesini ve içerisinde uygulanan keratin sayesinde daha yoğun, daha kıvrık ve daha koyu durmasını sağlar.

Keratin uygulaması kirpiklere %50 ila %70 oranında hacim katar. Rimel kullanma ihtiyacını azaltır ve doğal görünümlü rimel etkisi yaratır.

Kirpik Liftingi Nasıl Uygulanır?

Uygulamaya kirpik çizgisine silikon bir ped yapıştırılarak başlanır. Daha sonra kirpikler tel tel geriye taranarak yapıştırılır. Bazen de kirpik bigudisine sarılarak istenilen kıvrıklık elde edilir. Kirpiklerde kıvrıklık sağlandıktan sonra özel solüsyonlar uygulanır. Solüsyon her bir kirpik teline eşit oranda uygulanır.

10 ila 20 dk. Arasında bir süre bekletildikten sonra özel bir solüsyon daha sürülerek tekrar bekletilir. Son olarak keratin desteği için bir solüsyon daha sürülerek işlem tamamlanır. Uygulama bir saat civarı sürmektedir.

Kirpik Liftinginde Nelere Dikkat Etmek Gerek?

Bilinmesi gereken ilk şey kullanılan solüsyonların kimyasal oluşu ve bazı ciltlerde göz çevresinde birtakım alerjik reaksiyonlara yol açabileceğidir. Uygulamayı yapacak kişilerin bu konuda uzman olması ve hijyen koşullarının sağlanması çok önemlidir. Kirpik Liftinginin uygulanacağı göz ve çevresindeki makyajın kesinlikle temizlenmesi ve kuru olması gerekmektedir. Uygulama sonrası göz makyajı yapmak için en az 12 saat geçmesi gerekmektedir. Kirpikler kuruduktan sonra yüz yıkanabilir.

Kirpik Liftingi Zararlı Mıdır?

Bilinen bir zararı olmasa da, kirpiklere sürülen solüsyonların kimyasal oluşu göz ve çevresinde tahriş ya da istenmeyen reaksiyonlara yol açabilir. Etkisi geçtikten sonra bazen kirpiklerde incelme ve dökülme görülebilir. Göz ve çevresinde alerjik reaksiyonlara(arpacık, tahriş, kirpik dökülmesi vb.) yatkınlığı olan kişilerin yaptırmaması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Soru, Bilgi ve Rezervasyon

BELKIS KAŞ TASARIMDAN ALDIĞINIZ HİZMET HAKKINDA YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

Yorumlarınız Bizim için Çok Değerli, Ayırdığınız Zaman İçin Çok Teşekkür Ederiz.