Manikür

Manikür

Manikür

Tırnak bakımı oldukça önemlidir. Bakımı yapılmayan tırnaklar çeşitli rahatsızlıklara ve mikropların oluşumuna neden olabilir. Manikür sayesinde el yapınıza uygun tırnak şekline sahip olursunuz. Dahası, tırnak batması gibi durumların ortaya çıkması önlemiş olup sağlığınızı korursunuz.

Manikürün Faydaları Nelerdir?

Manikür, eklemlerin hareketliliğini sağlar. Ellerin rahatlamasına yardımcı olur. Pürüzsüz ve yumuşak tırnaklara sahip olursunuz. Tırnaklarınızın mantar gibi rahatsızlıklara yakalanmasını önler sağlıklı ve güçlü tırnaklara sahip olmanızı sağlar.

Manikür Nasıl Yapılır?

El tırnaklarında oje varsa, aseton ile temizlenir. Eller, şampuan, limon, zeytinyağı ya da lavanta yağı içeren ılık suda 10 ile 15 dakika kadar bekletilir. Bunun yapılmasının nedeni ellerin ve tırnakların yumuşatılmasını sağlamaktır. Tırnak etlerinin düzgün olmayan kısımları tırnak makasıyla alınır.

Tırnaklar kişinin isteğine ve tırnak yapısına uygun olarak törpülenir. Ardından tırnak diplerine krem sürülür. Törpüleme işleminden sonra tırnaklar, ölü derilerden temizlenir. El tırnakların kenarlarındaki deriler, hafifçe geriye itilir. Tırnaklardaki pürüzler giderilir. Ellere nemlendirici krem sürülerek masaj yapılır.

Manikür İşleminin Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Kullanılan malzemelerin steril olduğundan ve manikür işlemini gerçekleştiren uzmanın işlemi gerçekleştirmeden önce ellerini dezenfekte ettiğinden emin olunuz.

Soru, Bilgi ve Rezervasyon

BELKIS KAŞ TASARIMDAN ALDIĞINIZ HİZMET HAKKINDA YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

Yorumlarınız Bizim için Çok Değerli, Ayırdığınız Zaman İçin Çok Teşekkür Ederiz.