Kaş Dövmesi Silme

Kaş Dövmesi Silme

Kaş Dövmesi Silme

Kaş Dövmesi işlemi kalıcı makyajdır. Bu uygulamayı yaptıran kişiler daha sonra beğenmeme, sıkılma veya sağlıkla ilgili nedenlerden yapılan işlemi sildirmek isteyebilirler. Kaş dövmesi için kullanılan boyanın bir kısmı vücuttan zamanla atılır.

Ancak tamamıyla silinmesi için özel solüsyon kullanılır. Silme işlemi gerçekleştikten sonra uygulama yapılan yer dezenfekte edilir ve işlem tamamlanmış olur.

Kaş Dövmesi Silme İşlemi Nasıl Uygulanır?

İlk olarak alanında uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. İşlem deri üzerinde gerçekleştirildiğinden yanlış yapılan her uygulama deride geri döndürülemeyecek zarara neden olabilir. Dövme silme işleminin olacağı bölge iyice temizlenmeli ve steril hale getirilmelidir. Daha sonra dövme yapımı sırasında kullanılan aletlerle, bu kez boya yerine hazırlanan özel solüsyonlar enjekte edilir. Boya pigmentlerinin açılması ve deriden kusturulması sağlanır. Pigmentlerin derinliği hesaplanamadığı durumlarda uygulama seanslar halinde yapılır. Buradaki amaç deriye zarar gelmesini önlemektir.

Kaş Dövmesi Silme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Boyanın kalitesine ve derinliğine bağlı olarak değişmektedir. Ortalama seans süreleri 30-60 dakika arası sürmektedir.

Uygulamanın Zararlı Bir Etkisi Var Mıdır?

İlk olarak, alanında uzman olan bir merkeze gitmeniz gerekmektedir. Takdir edersiniz ki kaş dövmesi yaptırmak ile dövmeyi sildirmek aynı derecede öneme sahiptir. Kullanılan solüsyonlar kaliteli değil ve kullanılacak araçlar yeterli değilse oluşabilecek enfeksiyonlar derinizde kalıcı tahribat oluşturabilir. İşleme başlamadan önce boyanın ne kadar derine işlendiği anlaşılamayacağından, işlem sırasında deride kızarıklar oluşabilir. Çünkü kaşın alt tabakasından kılcal damarlar ve sinir uçları bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapılırken dikkatli olunmalı büyük titizlikle hareket edilmelidir.

Soru, Bilgi ve Rezervasyon

BELKIS KAŞ TASARIMDAN ALDIĞINIZ HİZMET HAKKINDA YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

Yorumlarınız Bizim için Çok Değerli, Ayırdığınız Zaman İçin Çok Teşekkür Ederiz.